*** Lumia 950 - kup teraz za 2399zł ***

Google Maps w przeglądarce IE na Windows Phone

Google Maps w przeglądarce IE na Windows Phone

Przed kilkoma godzinami, Robert pisał o „konflikcie interesów” jaki niewątpliwie istnieje pomiędzy Google a Microsoft, efektem którego w ostatnich dniach zablokowano mapy Google użytkownikom korzystającym z mobilnej przeglądarki IE.  Wg Google mobilnych map nie otworzymy na Windows Phone, bo przeglądarka nie wspiera optymalizacji WebKit, jak np. Chrome czy Safari. Desktopowa przeglądarka IE również nie jest oparta na silniku WebKit, a bardzo dobrze radzi sobie z obsługą map Google. Jak zatem faktycznie wygląda obsługa Google Maps na mobilnej wersji IE? Postanowił to sprawdzić  Tom Verhoeff, a cały eksperyment opisał na swoim blogu blog.tomverhoeff.nl.

Jak się okazuje po podmianie UserAgent (parametr jakim przedstawia się przeglądarka) na urządzenie Androidowe, mapy Google funkcjonowały prawidłowo, bez najmniejszych problemów.

Wygląda zatem na to, że blokada map, jest następnym krokiem (po wyłączeniu ActiveSync i blokadzie Youtube) w stronę zaostrzenia  konflitku jaki widoczny jest pomiędzy dwoma gigantami. Jak myślicie, co jeszcze wymyśli Google, aby uprzykrzyć życie użytkownikom Windows Phone?

Źródło: blog.tomverhoeff.nl**home**